Nebezpečná siréna

Sirény jsou mezi romantičkami ty nejvíce dramatické, nezávislé a provokativní. Jsou to romantičky s příměsí svůdkyně. Femme fatale. Rády přidávají ke svému romantickému oblečení drsnější prvky, vyžívají se v temnějších barvách, milují luxus smíšený s temnou romantikou. Romantičky od slova romantismus, nikoli romantika. A romantismus je období rozervaných hrdinů, tragédií a hlubokých, melancholických emocí. Dokáží ocenit umění – Goetheho, Huga, Poa či obrazy hrdinů, legend i fantastických výjevů z něčí fantazie. Jsou kočky, ale mají drápky. Umí být velmi milující a hodné, ale ne každý si zaslouží přístup do jejich srdce. Jsou otevřenější, odvážnější, přesto uvnitř něžné a zranitelné (ač to není často poznat a někdy si to ani samy nepřiznají). Jsou to princezny nebo královny stvořené pro sklenici vína, melancholické verše a šarlatovou pohovku, kde se budou věnovat těmto svým potěšením v průsvitném negližé – i když jsou samy, jen tak, protože se cítí dobře, když se cítí krásné.
Givenchy also undertook some changes in leadership in the year 2000 when designer Julien McDonald took over as artistic director of the women’s lines, and Ozwald Boateng being selected designer for men’s range. Givenchy clothing lines consist of haute couture plus ready-to-wear fashion for both men and women.:
Povahové rysy
Sirény jsou z vnějšku pantery a uvnitř domácími kočičkami. Jejich občasná rozpolcenost mezi něžnou, pečující a provokativní, sexuální ženskostí může rozladit i je samotné, protože se v sobě nevyznají. Ačkoli mají rády, když se v nich nevyzná nikdo jiný. Jsou tajemstvím a tak se jim to líbí. Mohou mít dokonce sklony tu a tam pronést nějakou lež či žert, zkoušet ostatní, škádlit je a hrát si, zkrátka jen proto, že v tom nalézají potěšení. Milují, když se cítí krásné. Miluje to samozřejmě každá žena, ale pro ně je to nesmírně důležité. Potřebují o sebe pečovat a dbát, i když jsou jen doma a nikdo je nevidí. Někdy stačí i čistě umyté vlasy a parfém k tomu, aby jim bylo psychicky lépe, což je potřeba, protože často mají složitou osobnost, náročnou nejen k pochopení, ale také k tomu, aby s ní vůbec přežily. Jsou emocionální a někdy se až může zdát, že se v temnějších emocích samy vyžívají – smutek, vášeň, drama, nenávist, chladné pohrdání, znechucení. Ano, někdy mají sklony k dramatu. Jindy jsou naopak ledově chladné a působí tak, že se jich lidé až bojí. Muže přitahuje jejich nezávislost, vášnivost, tajemství. Jen tak se s nimi nenudí. Sirény jim nedovolí, aby s nimi špatně zacházeli a budou řvát jako lvi, když mají dojem, že je někdo nerespektuje. Někdy mohou (s tou svou nezávislostí) až přebírat některé vlastnosti mužů, ale to jim příliš nesluší, protože jsou sice temné dámy, ale stále dámy, a je lepší, když se nechají muži opečovávat.

Mají specifický vkus, co se týče toho, co považují za krásné. Milují složité ornamenty, temné barvy, luxus starých dob. V koutku duše budou chtít dům jako je hrad hraběte Drákuly, s tapetami na stěnách, tmavým dřevěným nábytkem, postelí s nebesy a polstrovanými křesly. Rozmístí si po něm umění. Mohou mít zálibu ve věcech, které jiné (nejen) romantičky děsí. Svícny, zbraně, sošky, … Táhne je to k okultismu, často v zásuvce pod sexy prádlem schovávají třeba tarotové karty.

Celkové vyznění stylu
Na první pohled jsou temné a/nebo provokativní. Většinou se nestydí za své tělo a odhalují jej o něco více, než jiné romantičky, zachovávají však stále určité dekorum. Ke krátké sukni patří méně odhalující top nebo svetřík, k dlouhé sukni naopak větší výstřih. Hrají si s detaily, milují nápadné šperky, inspirují se gothickým stylem a minulostí, hlavně šaty šlechtičen. Jsou srovnatelné s Kibbeho typem teatrální romantičky. Provokují nejen odhalováním těla, ale také doplňky, které mohou působit lehce starobyle. Sametky na krk s kamejí nebo přívěskem, různé ornamenty, kamínky,… nemají rády věci obyčejné a nudné. Nosí tmavé barvy, jako je fialová, rudá, černá, tmavě modrá, tmavě zelená, vínová, … Mohou je doplnit bílou, šedou nebo i jinou barvou, ale vždy tam musí být něco, co říká: Nejsem nevinná. Nejsem na hraní. Jsem jedinečná. A není snadné mě poznat.
Samozřejmě tento podtyp nejvíce sluší ženám zimního typu, které v sobě ty kontrasty a tajemnost mají jaksi přirozeně, přesto samozřejmě může tento styl nosit i žena jakéhokoli jiného barevného typu.
Soft & Deep:
Základní kousky
 • sukně užší přes zadeček, s volánem, potištěná nebo jednobarevná
 • sukně s krajkou v barvě kontrastní k podkladu
 • sukně s nabíráním v pase, s volány příp. potiskem, v gothickém stylu
 • přiléhavé šaty s hlubokým výstřihem z pružného sametu
 • halenka nebo tričko s hlubokým výstřihem
 • bílé nevinné šatičky, buď shozené černou výšivkou nebo k nim vezměte drsnější doplňky a koženou bundu
 • krajkové šaty s kontrastní podšívkou (např. černá + červená)
 • tílko s krajkou, ať už sametové, saténové nebo z běžného úpletu
 • kabát projmutý v pase, rozšířený přes boky, jako by měl sukýnku, s kapsičkami, kulatými klopami
 • krajkový svetřík, propínací jemné svetříky, přiléhavý svetr přes hlavu
 • společenské šaty – na vás jsou úžasné, klidně si pořiďte pro radost několikery
 • korzet
 • provokativní prádlo, košilky, negližé
 • rukavičky s krajkou, šněrováním
 • sametky, gothické a starobylé šperky, prsteny s výrazným kamenem, složité ornamentální šperky, kamej
 • kabelka tmavé barvy, s krajkou, mašlí, ladící k botám
 • různé punčocháče, krajkové, s potiskem, na podvazky
 • černé šněrovací kozačky nebo kotníkové boty na nízkém podpatku
 • lodičky s romantickým detailem (růže, mašlička), mohou být i na vysokém podpatku
 • tetování – samozřejmě vám jej nikdo nenutí, ale je časté, že tento typ nějaké má
 • zvlněné vlasy, neposedné, s objemem – zkrátka jste velmi pyšné na svou hřívu
Black Vintage Style Cocktail Dress - Gothic Tattoo Print Skulls, Spiderwebs, Crows and Cameos are depicted on this 100% Cotton Fabric -::- by Shrine Clothing find more women fashion ideas on www.misspool.com:
Prvky
 • tmavé barvy – vínová, černá, tmavě modrá, tmavě zelená, mohou být v kombinaci i se světlejšími barvami, ale vždy jde o to, aby byly barvy výrazné, kontrastní, dramatické – a přitom ne vyřvané
 • látky jako samet, satén, krajka, kůže, šifon, může být i bavlněné plátno (sukně), úplety (šaty)
 • výšivky, ornamenty, drahé kameny, motiv růží, šněrování
 • zvýrazněný pas, řasení
 • hlubší výstřih, zvýrazněné křivky
 • dramatičtější volán
 • sukně může být i kratší, nad kolena, příp. obtáhlá přes zadeček, střih „mořské panny“, asymetrická
 • provokace, lehký důraz na sexualitu, smyslnost
Mrs. Gravedigger:
Doplňky (doplňující kousky šatníku)
 • kožená bunda, kožené kalhoty – jako doplněk k jinak velmi romantickým kouskům
 • šifónové tílko nebo top
 • minisukně – třeba krajková, nemusí ve vašem šatníku zrovna převládat (i romantičky-sirény dávají přednost spíše širokým sukním po kolena), ale jedna pro speciální příležitosti
 • tylová sukně – bílá či černá
 • šifónová bíla halenka s volánem
 • černé nebo šedé klasické kalhoty do kanceláře, na pohovory, apod.
blouse and skirt:
& zdroj obrázků použitých v článku

Dodatek
Nakonec chci zdůraznit, že každá romantička v sobě má kousek ze všech podtypů hlavního stylu. Může mít období (třeba během těhotenství a mateřské, ale i kdykoli jindy) kdy dává přednost oblečení dle typu lesní víla, protože je praktičtější. Podobně tomu může být, pokud žije na vesnici nebo se věnuje práci, kde je takové oblečení vhodnější, než, řekněme, zdobnější a méně praktické podtypy. Přesto se můžou preference lišit a za jiných příležitostí či životních období začnete tíhnout k jinému podtypu. Případně budete mít doma několik outfitů jednoho podtypu a pár od jiného. To je v pořádku. Dokud se v tom cítíte dobře a samy sebou a stále to splňuje prvky romantického stylu (je-li to váš styl), není třeba se znepokojovat tím, že perfektně nezapadáte „do škatulky“. Škatulky jsou jen pomůcky, každý člověk je jedinečný.

Komentáře

 1. IsaBella says:

  Dobrý den, hodí se pro tento typ zvířecí vzory (např. leopardí atd.)?

  1. nerisa says:

   Zvířecí vzory jsou dost specifické, spíše než k romantickým ženám (jakéhokoli podtypu) se hodí k ženám dramatickým či okázalým.

   1. IsaBella says:

    Děkuji za odpověď 🙂 Já se teď snažím si nacítit, zda patřím k okázalým a nebo k tomuto podtypu romantičky. Je nějaký způsob (např. otázky, které bych si měla položit) jak si to ujasnit?

    1. nerisa says:

     Tento podtyp a klasická okázalá se liší hlavně díky esenci temnoty, takže můžete zkusit test na esence, jestli vás temnota oslovuje. Pokud ne, těžko budete temná romantička. Rozdíly mezi romantičkami a okázalými a otázky, které si pokládat, se řeší v e-booku. Každopádně se na to můžete podívat třeba z hlediska pohádkových archetypů. Okázalá žena je královna ověšená zlatými šperky, sedí na trůně, miluje pozornost a když se jí ostatní klaní. Je ozdobou večírků. Temná romantička je spíše samotářská čarodějka nebo „zlá“ královna, která sedí na svém hradě, popíjí rudé víno a zabývá se okultními vědami. Jsou ve své podstatě jako den a noc. Obě mohou být svůdné, působit na muže svým sebevědomím, tím, že si jdou za tím, co chtějí. Ta první láká svou vznešeností, elegancí, možná působí i lehce nedostupně – jen tak něco jí nestačí. Ta druhá je tajemství, nebezpečí. Neříkám tím, že každá temná romantička pije červené víno – jde o dojem, atmosféru. Představu, která je vám bližší.

     1. IsaBella says:

      Tak esenci temnoty mám v sobě obsaženou dost (což ostatně potvrzuje i můj horoskop – ascendent, venuše a uran ve štíru). Jde o to jestli i okázalá může mít v sobě esenci temnoty a nebo jestli se to vzájemně vylučuje… Když to vezmeme podle typologie Táňi Havlíčkové, tak romantičku jsem hned vyloučila, protože v mé představě to byl sladký růžový „bonbónek“ a navíc bez potřeby profesní seberealizace (pro mne hodně důležité). S okázalou jsem se hodně ztotožnila, jen mi tam právě chyběla ta temná čarodějnická stránka – tajemno, magie, okultismus… A pak mi nesedělo, že okázalá má v I-Ting trigramu jangové tělo, protože právě tělo považuji za svůj nejslabší článek (snadná unavitelnost, absence nadání na sport, atd.). No a po přečtení tohoto článku mám pocit, že je to z 99% napsáno o mně a já se pomalu začínám ztotožňovat s představou že bych mohla být romantička 🙂

     2. nerisa says:

      Tak já mám své vlastní pojetí stylů. Sbírala jsem informace z mnoha různých zdrojů a jdu hlavně přes ty dojmy, archetypy, atd. Asi tak, jako maskéři u filmu vyberou oblečení pro konkrétní roli, beru já styly jako „role“, ke kterým sedí určitý oděv, spíše než abych přebírala bezmyšlenkovitě styly a koncepty jiných lidí. S okázalou jsem se setkala jen u paní Havlíčkové a proto používám ten název a něco z charakteristik, ale ani tento styl neberu striktně stejně jako ona, ty ostatní už vůbec ne. Každopádně není až tak důležité, jestli se budete identifikovat jako romantická či okázalá, důležité je jen vědět, v čem se cítíte dobře a sama sebou. Najděte si tu svou podobu temného a ženského stylu, která vám nejvíc sedí, a název řešit nemusíte.

Nový příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.