Chystané změny 2019

Šťastný nový, nejlépe i autentický, rok!

Na Facebooku jsem nedávno slibovala, že se brzy ozvu s více informacemi o chystaném novém projektu a změnách, které nás tento rok čekají.

Nejprve k tomu, co se měnit nebude – stylové konzultace a další služby poskytuji stále, pokud máte zájem, můžete psát. Možná se ale trochu prodlouží čekací lhůty,  mám hodně školních a osobních záležitostí, kterým se musím věnovat.  Také, jak jsem nedávno dávala na srozuměnou, už nejezdím do Prahy.  Není to ale tak daleko, abyste nezvládli přijet vy za mnou, pokud máte opravdu zájem 🙂 Aktuálně mám volno od února dál.

Šití na zakázku platí pod stejnými podmínkami, jak je uvedeno na webu. Zatím také zůstane v prodeji e-book.

V plánu mám několik článků o oblékání pro trochu specifičtější příležitosti – svatba, těhotenství, taneční, plavky. Pokud máte inspiraci na nějaký článek, který byste chtěli vy sami, jako vždy – ozvěte se v komentářích, zvážím, jestli k tomu mám co užitečného napsat.

A teď už k těm hlavním, velkým změnám.

Už několik měsíců mi v hlavě leží projekt, do kterého se chci pustit, jenom jsem, upřímně přiznávám, líná psát. Kvůli tomu projektu jsem také dodnes neudělala vizuální e-booky a ony nakonec ani nebudou. Vím, že někteří z vás se na ně asi těšili, nechci však říct, že o vizuální materiály ke stylům přijdete. Ty určitě budou, jen jinou formou.

Plánuji úplně nový web. Původně jsem jej chtěla udělat pouze v angličtině (což mě také trochu vedlo k oné prokrastinaci, přece jen, nejsem zvyklá v angličtině tolik psát), nakonec jsem se však rozhodla, že to sjednotím a bude i česká verze, resp. že nejprve bude česká verze a pak se zřejmě pustím do překládání a tvorby anglické. Pro mě to tak asi bude jednodušší a vy – moje česká „fanouškovská základna“ – o nic nepřijdete.

V čem se tento web bude lišit od mé stávající webové prezentace, jaký vlastně bude?

Mám v úmyslu vytvořit možná největší databázi stylů na českém a anglickém internetu, jednoduše dát všechny, které znám, na jedno místo. Budou k nim podrobné popisy, obrázkové ukázky (náhrada za vizuální e-booky), tipy, co nosit, jak kombinovat, více rozpracovaná barevná typologie a stylové esence, interaktivní nástroje na tvorbu šatníku, nové testy na určování stylu, kterými si můžete více pomoci sami, videa, atd. atd. Zkrátka plánuji velký web nejen pro lidi, kteří chtějí najít svůj styl, ale i ty, které to „jen“ zajímá a chtějí získat přehled o možnostech, co všechno se dá nosit. Neříkám samozřejmě, že to všechno bude hned. Počítám s tím, že nejprve vytvořím základní verzi se stručnými, jednoduchými popisy a základními informacemi dostupnou pro kohokoli na internetu a poté se pustím do postupné tvorby a aktualizace členské, placené verze.

Ano, pochopitelně, za tolik informací a tu spoustu času, co tvorbou podobné databáze strávím, bude potřebné zaplatit. Tak jako platíte za svůj oblíbený časopis každý měsíc nebo možná za přístup do jiných webových archivů, časopisů, i ta členská verze bude zpoplatněná. Zatím vám neřeknu, kolik to bude stát, ale ráda bych nastavila cenu, která je dostupná „normálním lidem“, nicméně odpovídající tomu, co za ni dostanete. Pravděpodobně bude možné zakoupit členství na měsíc a pak zvýhodněné na půl roku, rok. Už je pak na vás, jestli vstoupíte třeba na měsíc, projdete si vše dostupné, zapracujete na svém stylu a bude vám to stačit nebo budete chtít pokračovat, sledovat nová videa, číst nové články, atd. Ta přesná forma a ceny členství, jak říkám, zatím nejsou dané. Možná bude i více forem členství, levnější pro ty, co chtějí jen číst články a dražší pro ty, co chtějí pokročilejší nástroje a hledat/tvořit svůj styl. Uvidím, jak to bude reálné.

Jak dlouho to potrvá zatím nevím, záleží jednak na mé rychlosti psaní a také na rychlosti a ochotně mého přítele, programátora, na kterém stojí technická stránka věci. V ideálním případě by základní verze webu mohla běžet tak před prázdninami, co se týče členské sekce, na odhady je brzo. Bude na tvorbu o poznání složitější a časově náročnější, už proto, že tam chci zařadit opravdu kvalitní obsah.

Moje současná webová vizitka bude do budoucna buď zrušená nebo zařazená jako podsekce někam na nový web, určitě tam bude i nadále možnost si objednat osobní konzultaci, nenechám vás v tom úplně samotné. Co se týče tohoto blogu, ráda bych většinu článků zachovala a přenesla také na nový web do té základní, veřejně dostupné verze, abyste nepřišli o články, které jste měli zadarmo doteď. Některé ale asi zmizí a budou nahrazeny novějšími – hlavně ty týkající se esencí, barevné typologie, apod.

Ve zkratce tedy – bude nový web, všechny potřebné informace o stylech a autentickém oblékání budou na něm v placené sekci, bude to náhrada za e-booky a také částečná náhrada konzultací, které ale budou stále dostupné a o dosavadní články z blogu nejspíš nepřijdete.

Doufám, že jsem vás všemi těmi změnami moc nevyděsila. Věřím, že nové řešení bude v budoucnu to nejlepší pro mě i pro vás. Především jsem však tímto článkem chtěla sdělit nejen na co se můžete těšit, ale také vysvětlit, proč nejsou v současnosti tolik aktivní jako dříve a vizuální e-booky stále nejsou. Investuji svůj čas a energii do věcí, které zatím nejsou vidět – ale časem budou a budou tady pro vás, takže má neaktivita neznamená, že jsem na vás zapomněla nebo už pro vás nechci psát, pouze pracuji na věcech budoucích 🙂

Nový příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.